Projektowanie stron internetowych

Każdy proces tworzenia strony www podzielić można na kilka etapów. Zanim Państwa nowa witryna ujrzy światło dzienne wykonamy szereg prac. Ogólny harmonogram przedstawia się następująco:
 

Struktura i opis funkcjonalny

W tym etapie przede wszystkim chcemy poznać Państwa oczekiwania dotyczące nowego serwisu. Jeśli obecnie posiadacie już Państwo stronę www, a naszym zadaniem ma być zaprojektowanie nowej jej odsłony, zapoznamy się z publikowanymi treściami i obecną funkcjonalnością, a także oczekiwaniami w stosunku do nowej witryny. Na tej podstawie określimy strukturę projektowanej publikacji, a w przypadku niestandardowych wdrożeń internetowych zbudujemy również opis funkcjonalny.
 

Projekt graficzny

W oparciu o informacje zebrane w pierwszym etapie przygotujemy projekt graficzny i poddamy go konsultacji. Projektowanie nowego designu to zawsze proces indywidualny, w którym uwzględniamy wytyczne funkcjonalne i wizualne klienta. Jeśli po przedstawieniu projektu zaistnieje potrzeba wprowadzenia w nim zmian, przygotujemy jego poprawioną wersję. Po akceptacji projektu graficznego przejdziemy do kolejnego etapu jakim jest tworzenie strony www.
 

Wdrożenie

W tym etapie zaakceptowany wcześniej projekt graficzny nabiera rzeczywistego wymiaru. Dokonujemy wyboru właściwego oprogramowania (posiadamy własny system zarządzania treścią - CMS, jak również korzystamy z systemów standardowych - zależnie od potrzeb), lub w przypadku serwisu o niestandardowej funkcjonalności stworzymy nowe oprogramowanie spełniające określone wcześniej wymagania. Przygotowujemy także warstwę graficzną witryny w oparciu o wcześniej przygotowany i zaakceptowany projekt. Po zakończeniu tego etapu dokonujemy przeniesienia działającej już strony www na Państwa serwer - jeśli go Państwo nie posiadacie zaproponujemy również odpowiedni hosting. Przeprowadzimy także szkolenie w trakcie którego poznają Państwo system zarządzania treścią i zasady jego obsługi.
W tym momencie zakończone zostają prace związane z projektowaniem i wdrożeniem strony internetowej.

Na państwa życzenie możemy również wykonać dodatkowe prace związane z publikacją informacji w nowym serwisie.
 

Wypełnienie treścią

Każda witryna potrzebuje treści, których wprowadzanie może okazać się czasochłonnym zajęciem. W natłoku informacji jakie obecnie serwuje nam Internet, warto zadbać o unikalność i rzetelność publikowanych informacji, przy jednoczesnej dbałości o szczegóły wizerunkowe. Również i to zadanie możecie Państwo powierzyć naszej firmie. W trakcie wprowadzania treści zadbamy o to, aby otrzymany wynikowo kod strony www pozostawał przyjazny dla wyszukiwarek, a jednocześnie możemy również zająć się optymalizacją treści pod kątem jej przyszłego pozycjonowania. Oferujemy także dobór i projektowanie elementów graficznych, np. banerów, zdjęć wykorzystywanych w treści, itp.

Po zakończeniu etapu wdrożenia, zapraszamy do skorzystania z innych naszych usług:

  • optymalizacja treści pod kątem pozycjonowania
  • zarządzanie serwisem internetowym, czyli stały nadzór nad poprawnym jego działaniem jak również modyfikacja i aktualizacja treści, czy modernizacja oprogramowania
  • pozycjonowanie strony www