Projektowanie i tworzenie stron www

Projektowanie i tworzenie stron www

Każdy proces tworzenia strony www podzielić można na kilka etapów. Zanim Państwa nowa witryna ujrzy światło dzienne wykonamy szereg prac.

Ogólny harmonogram przedstawia się następująco:

Struktura i opis funkcjonalny serwisu

wstępny projekt UX/UI

W tym etapie przede wszystkim chcemy poznać Państwa oczekiwania dotyczące nowego serwisu.

Jeśli obecnie posiadacie już Państwo stronę www, a naszym zadaniem ma być zaprojektowanie nowej jej odsłony, zapoznamy się z publikowanymi treściami i obecną funkcjonalnością, a także oczekiwaniami w stosunku do nowej witryny. Na tej podstawie określimy strukturę projektowanej publikacji (projekt UX/UI), a w przypadku niestandardowych wdrożeń internetowych zbudujemy również opis funkcjonalny.

W przypadku zupełnie nowej strony internetowej, wspólnie określimy oczekiwania co do jej funkcjonalności i wyglądu. Zaproponujemy również możliwości w zakresie hostingu czy domeny pod którą będzie dostępy gotowy serwis. Wszystkie uzyskane informacje, podobnie jak w powyższym przypadku, posłużą do stworzenia projektu UX/UI i opisu funkcjonalnego.

Projekt graficzny strony internetowej

przygotowanie projektu graficznego

W oparciu o informacje zebrane w pierwszym etapie przygotujemy projekt graficzny i poddamy go konsultacji. Projektowanie nowego designu to zawsze proces indywidualny, w którym uwzględniamy wytyczne funkcjonalne i wizualne klienta.

Gotowy projekt graficzny otrzymacie Państwo do akceptacji w postaci obrazka wraz z opisem poszczególnych sekcji. Po zakończeniu wdrożenia, na Państwa życzenie, możemy również przekazać projekt w postaci plików źródłowych (pracujemy w środowisku Adobe).

Jeśli po przedstawieniu projektu zaistnieje potrzeba wprowadzenia w nim zmian, przygotujemy jego poprawioną wersję. Po akceptacji projektu graficznego przejdziemy do kolejnego etapu jakim jest tworzenie strony www.

Wdrożenie - od projektu do żywej strony

programowanie strony na podstawie projektu

W tym etapie zaakceptowany wcześniej projekt graficzny nabiera rzeczywistego wymiaru.

Dokonujemy wyboru właściwego oprogramowania (posiadamy własny system zarządzania treścią - CMS, jak również korzystamy z systemów standardowych - zależnie od potrzeb i wymagań odbiorcy), a w przypadku serwisu o niestandardowej funkcjonalności stworzymy nowe oprogramowanie spełniające określone wcześniej wymagania.

Przygotowujemy także warstwę graficzną witryny w oparciu o wcześniej przygotowany i zaakceptowany projekt.

Po zakończeniu tego etapu, dokonujemy przeniesienia działającej już strony www na Państwa serwer. Przeprowadzimy także szkolenie w trakcie którego poznają Państwo system zarządzania treścią i zasady jego obsługi.

W tym momencie zakończone zostają prace związane z projektowaniem i wdrożeniem strony internetowej.

Czynności dodatkowe

Na państwa życzenie możemy wykonać dodatkowe prace związane z uruchomieniem nowej strony www czy też sklepu internetowego.

Wypełnienie strony treścią

Każda witryna potrzebuje treści, których wprowadzanie może okazać się czasochłonnym zajęciem. W natłoku informacji jakie obecnie serwuje nam Internet, warto zadbać o unikalność i rzetelność publikowanych informacji, przy jednoczesnej dbałości o szczegóły wizerunkowe. Również i to zadanie możecie Państwo powierzyć naszej firmie. W trakcie wprowadzania treści zadbamy o to, aby otrzymany wynikowo kod strony www pozostawał przyjazny dla wyszukiwarek, a jednocześnie możemy również zająć się optymalizacją treści pod kątem jej przyszłego pozycjonowania. Oferujemy także dobór i projektowanie elementów graficznych, np. banerów, zdjęć wykorzystywanych w treści, itp.

Inne nasze usługi

Gdy strona zostanie już uruchomiona i wypełniona treścią, zapraszamy do skorzystania z innych naszych usług. Warto pamiętać, że samo stworzenie strony czy sklepu nie jest już obecnie gwarantem zdobycia dużej oglądalności, czy też sprzedaży w sklepie internetowym. Być może warto będzie również zadbać o fachową obsługę posiadanych usług internetowych. Z tego powodu proponujemy:

  • zarządzanie serwisem internetowym, czyli stały nadzór nad poprawnym jego działaniem, modyfikacja i aktualizacja treści, wykonywanie backupów zewnętrznych, czy modernizacja oprogramowania
  • pozycjonowanie strony www celem którego w uproszczeniu jest osiągnięcie widoczności Państwa serwisu w wyszukiwarkach.
MENU